13. 7. 2010

Trip nach Österreich - teil 2(Leogang und Saalbach)


Takže pokračujeme v jízdě,jsou tu další dva dny on the road,on the bike.
Jak jsem psal minule,večer jsme dorazili z Wagrainu do Leogangu dali pár piv a šli spát.
Ráno nás budí opět vysmahlej koláč,bude pařák,ale nespěcháme,zato brácha se Zdendou
už jsou na lanovce.

Dáváme do kupy kola po včerejšku a jdem taky.U kasy se dozvídáme letošní novinku-
permice platí pouze v Leogangu,proč to paní neví,
ale taky není ráda a snad příští rok už bude opět společná se Saalbachem,
jediný co platí je Big5 permice.

Kluci už někde lítaj a tak jedem na pohodu první jízdu z půlky(Flying gangster).Minulý rok jsem tady nebyl a koukám že jsou nějaký změny,víc skoků atd.,ale taky tuny prachu a štěrku,kterej v klopenkách nepřidá a místy vybržděný extra rolety-to je ňamka na moje unavený ruce.

Dole si říkáme že je to na pikaču.Jedem potom až nahoru a dáváme si Hangmana,ten nám spravuje chuť,pokračujem od mezistanice dál po Hangmanovi,dřív to byla jen taková lesní cesta,teď tam jsou skoky a klopenky celý o hodně zábavnější.


Jezdíme dál a já si říkám kde je ten lávkovej trail Bongo bongo,nějak ho pokaždý minu a tak si beru mapku a dávám bacha,no odbočka je u tý největší lavice(most),kde má každej maxspeed,tak se nedivím že jsem to nenašel.

Trail je ale boží,na Gangstera už kašlu a dolu jezdím jen tudy,protože na rozdíl od vymrdanejch klopenek je tohle zábava.Singlík,kořeny,lávky,točky-prostě taková malá Kanada a díky tomu že je stranou tak tam ani nejezdí tolik lidí.Nakonec se mi osvědčila kombinace trailů:z top station Hangman,od mezistanice Gangster a spodek přes Bongo.

Po obědě je mi nějak blbě z přehřátí,takže to balim,natáhnu se do stínu za karavan a oplácávám se ručníkem namočeným v řece.Pak to trochu poleví,ale na bike to není a tak jdu s bráchou a Zdendou fotit na kopec,cesta dolů trvá asi hodinu a půl a to se snažím fotit rychle.Na parkovišti jsem něco po třetí,už jsem ok a chci jít ještě jezdit a tak se rychle převlíkám a ještě to jdeme splužit.

Kluci jezdili celej den v tom největším vedru a tak už na to pečou,zůstal jsem já ,Kohy a ZED.S bráchou se utrhne kus singlu a hází tlamu do rokle na Bongo trailu,naštěstí mu nic není,ani kolu,ale už před tím se ráno vyrakvil na Hangmanovi a má zedřenej loket protože jezdí bez chráničů,mě se tam taky povedlo spadnout,protože se mi zaháklo přední kolo mezi dvě prkna,no komedie.Ozzy první jízdu ohnul novej pedál,tak jsem mu půjčil náhradní šity,který ale držej.

Poslední jízdu jedem opět až nahoru a cestou dolů  hodně stavíme a kocháme se.Na kopci už nikdo není,když přijedem do půlky,tak je trail u lanovky zavřenej,takže podlejzáme závoru a pokračujem.

Dolů dorážíme docela za dlouho,ale je furt takový vedro,že nejdu do sprchy ale skáču nahatej rovnou do řeky,Marsch si mě u toho fotí aby měl večer u čeho onanovat ,kluci jsou herečky a jdou se koupat v trenkách.
Večer pohoda,žereme a chlastáme,došlo pivo a tak jedem víno a nějakej tvrdej,Marsch je brzy veselej.
Ráno vstáváme dřív,zabalíno máme už od večera,protože se přesouváme s Kohym do Saalbachu,zbytek zůstává v Leo.

Do Saalbachu je to asi 35km ale cesta na 3/4hodinky,před devátou jsme u lanovky Schattberg express,nemusíme na placený parkoviště,protože přímo naproti je plácek u vody,kde kempuje celkem dost rakušáků a vejde se tam asi 8 aut.Rozhodli jsme se,že na Adidas Freeride nepojedem,budem jezdit jen X-line,protože se odpoledne vracíme domů a najezdit všechno bysme nestihli.

Kupujeme permici na 4hodiny za 26 euro,ruce bolí a tak to bude stačit,celej den bysme stejně nedali.Když jsem tady byli před dvěma lety ,tak byl trail nedostavěnej,teď už je to komplet a je to nejlepší co jsem kdy jel.Není to těžký,zato extra zábavný,celej trail má 6,5km a převýšení 1km,kdo to dá vkuse má u mě pivo.

Co jsem tak koukal tak v alpinský pasáži  se už nejede po cestě,ale jsou tam vykopaný klopenky a skoky pak je to stejný až pod mezistanici,akorát trochu potuněný a spodek kde jsem jeli po náby v bahně je komplet jinej,

jsou tam dlouhý lávkový chodníky se zatáčkama,kořeny a klopenky a když dole nevjedete na louku kde jsou lavice,ale uhnete po kořenech doprava,tak tam je pěkná technika s houpačkou jako bonbónek nakonec.

Stihli jsem to za ty 4h sjet 4x celý a jednou do půlky,po druhý jízdě už jsme to měli najetý a tak jsme to dávali celkem v kulích,prostě špica,akorát nebyl čas fotit,takže z X-line jen pár fotek z mobilu .Sem se budem určitě těšit znovu a dáme si dva dny abysme stihli i ostatní tratě.

U lanovky jsou super wapky a taky vzduch,zkoušel jsem vyfoukat z kola prach,ale lezla mi vazelína z ložisek a tak jsem to vzal radši vodou,zato mokrý boty vysuší vzuch během 5ti sekund :).Opět koupel v řece a okolo třetí už to mastíme směr Praha.Cesta celkem v pohodě,ale došlo nám jídlo a na všech benzínkách byli vyžraný  regály s bagetama,nakonec jsem teda jednu co zbyla pozřel,ale byl to hnus velebnosti.

Počasí nám vyšlo dokonale,čtyři dny slunce a prachu,nasjezdovali jsme přes120km a stálo nás to pět korun,takže pohoda.Druhý den se od kluků dozvídám,že v Raichu krutě chčije a že to balí,takže si dali jen dva dny v Leogangu,což je škoda.

Pro mě letos poslední větší trip,paní Deutschlandová je v 7 měsíci a už mě nikam nechce pustit,max. na den někde po Čechách.Užívejte léta co to de a see you někde na kopci.Deutsch  
Galerka tady  a párty fotky co se nikam nevešly tady
PS:ještě budou časem nějaký gopro videjka

0 komentářů:

Shoutboard

Archiv

Přispěvatelé

(c) pragueriders. Používá technologii služby Blogger.