24. 2. 2015

Trek Slash a A2Z 42T

Při ježdění endura a převodech 1 x 10 se člověk někdy dost namaká. A tak že rider začne uvažovat o nějakém zlepšováku, hlavně v oblasti výjezdů , není nic neobvyklého.
Možností je dnes opravdu spousta. 40-42T převodník který se vloží před kazetu vyrábí několik více či méně známých firem (Hope,General Lee,A2Z,...).
Zvolil jsem A2Z.
Cena je zajímavá a když mi převodník dorazil do dílny, i na vlastní oči mi nepřipadal nikterak špatný.
Montáž není obtížná. Převodník se vloží před kazetu. Mezi převodník a kazetu vložite AL redukci a na místo ozubených kol 17T a 15T vložíte 16T kolo, které je přiloženo k montážnímu kytu. Veselejší by bylo, kdyby přovodník firma A2Z nevkládala do balení na kotouče. Ale principem zjevnosti snad každý pochopí, jak mechanizmus poskládat i bez manuálu.


Posouzení po montáži:
1. problém - pouze po namontování, převodník A2Z lehce hází a má tendenci přebírat řetez z 2. přovodového stupně
2. problém - 16T kolo má minimální náběhy a dostat na něj řetěz, hlavně při řazení z rychlejších převodů na lehčí, je skutečný um. Musí se odřadit o dva stupně nahoru a pak se opět vrátit zpět. Design pěkný a doufám, že při jízdní zkoušce již více problému nenastane.


Tak bikerům zdar a hurá do pedálů
S láskou

Ozzan

6 komentářů:

Pepan řekl(a)...

Jsem ti říkal, že ten 16z pastorek je na prd. Nechal jsem tam ten 15z, nebavilo mě pořád řadit tam a zpět...

Ozzy řekl(a)...

Já vím. Nejspíš také tak provedu :-)

blue řekl(a)...

jsem zvědavej na zkušenosti, taky jsem o A2Z přemejšlel, ale odradilo mě pár varovných komentářů, nakonec jsem po prostudování bikefora nakoupil celou sadu (převodník a pastorek 42z+16z+delší šroub do přehazky) na http://www.werk.bike/... ten jejich 16z pastorek by měl fungovat líp

Tomas Laska řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Tomas Laska řekl(a)...

Ja sem se svym ONE-UP 40T spokojen moztaz s Ozzem probehla taky hladce:)

Unknown řekl(a)...

Chlapi, kazetu jsem eště nerozebíral, mám jí před sebou, čumí na mě 15T a mám na to majznout zepředu (ty 3 zaboušený čepy) nebo zezadu odvrtat, aby se mi to rozpadlo? Díky, Mydloch

Shoutboard

Archiv

Přispěvatelé

(c) pragueriders. Používá technologii služby Blogger.