9. 8. 2015

Trutnovské kolování: volové 2Jak již název napovídá, jen obtížně by jste tyto traily hledali na Šumavě, Rychlebských či Jizerských horách. Trutnov je trefa do černého!!


Parkoviště a nástupní místo není nikterak nedostupné. Stačí se řídit dle informací na stránkách trutnovtrails.cz a na místo kompasu použít GPS navigace. My jakožto správní skauti jsme neměli problém. Marsch dle lišejníku na stromech a zabarvení špičky mého nosu do červena jako střelky kompasu, hbitě našel sever a již si to z parkoviště, které je v horní části kopce z Bohuslavic, vesele štrádujem na top kopce, kde je nástupní místo do všech trailů.

Výjezd "Panský stoupák" je totálně zadarmo. Ale je zábavný a určitě sem patří! Pecka! Dychtiví po nových zážitcích, jsme z topu vyrazili na první trail – Kozi stezka. Trail je zatím ve fázi budování, ale jak již pár metrů naznačilo, bude se jednat o fajnovou záležitost. Trošku šlapací záležitost která prověří fyzičku nejednoho kolisty. Ostatní traily byly více z kopce a tak jsem si to mohl užít i na kole s většími zdvihy. Dále jsme se jali otestovat Modřínový trail, Perníkový a Pod jeskyňkou. Většina trailů poměrně dobře využívá potenciálu profilu terénu. Neklesá se střemhlavě dolu, ale vesele se vrtí v lese. Však jednoznačně jsme se shodli na nejhezčím trailu a to Modřínovém. Je plný zatáček, kamenů, rychlých úseků i technických pasáží. Je to jedna velká zábava, která rychle končí.

 
Perníkový trail, jak sám název napovídá, zavede kolistu k perníkové chaloupce. Však jak již tomu u nás v ČR bývá, i ta má lepší roky za sebou a perníku by jste se jen težko dožadovali. I ten Jeníček byl takovej divnej. Škoda že neexistuje.

Byli jsme zde jeden den. Rozhodně to moc nestojí za tu cestu - prozatím. Dle informace od paní domácí - si můžete dát cokoliv k jídlu, ikdyž na to nemáte vůbec chuť. Za mě jen: budující partu, zde čeká ještě mnoho práce, dík.


Bikování zdar a do Trutnova již nejen na houby, ale i na Svijany 11°!
0 komentářů:

Shoutboard

Archiv

Přispěvatelé

(c) pragueriders. Používá technologii služby Blogger.