9. 2. 2016

Kanadský list

Dream come true.
Tak by se to opravdu dalo nazvat a bylo by to přesné!
Skládačka jak víno! Rám Rocky Mountain Altitude MSL 2015 (150mm), vidlice FOX 36 RC2 FIT (160mm), tlumič FOX FLOAT X, rodla Chromag,brzdy(kotvy do země)Shimano Saint, zbytek Shimano XT M8000, oválnej převodní Absoluteblack 32z, náboje Hope, pláště Maxxis High Roller 3C 650B x 2.4.


Pocity z první jízdy. Je to křeslo!
Trek Slash je brutální lehká sjezdová mašina, kterou z kopce rozhodně nedohoníš.
Rocky umí úžasně stoupat. Tvrdej rám krásně převádí energii z pedálu na zadní kolo. Kratší zadní stavbou kolo dostává parádní hravost a krásně se vrtí kolem nohy. Je cítit hlavový úhel 66. Trek Slash má 65. To se neokecá. Ale pružení je neuvěřitelně progresivní a s pocitem jízdy na papírovém drakovi se dá z kopce pelášit jak smyslů zbavený. Perfektně sedí a letí přesně, kam chceš.


Oválnej převodník je taky něco úžasného. Po rovině o ničem. Ale v kopci funguje jako posilovač a opravdu báječně překonává mrtvé body ve šlapání. Takže než mrkneš, jsi na kopci i bez lana.

Shrnuto: Rocky je parádní práce ve všech směrech a jdu se na něm učit jezdit :-)

Tak v pedálech parto!

Létání zdar!

8. 2. 2016

Vertical limit


Objevil jsem na Závisti nový trail,stopy od kola byly jen na začátku,dál už jen vypuntíkovaný sprejem,tak jsem jim to možná odpanil.Ale přiznám se že jsem 3-4x slejzal z kola protože jsem nedokázal v tom krpálu zatočit kolem stromu :) Délka 420m převýšení 165m,takže sklon cca 40% nebo 22° taková menší sjezdovka,pustit brzdy se nedají,ale rozhodně lehčí než Zvolouš :)
Je to tady: https://mapy.cz/s/rCHQ


6. 2. 2016

Bikecheck preview - Splašenej Mustang


1. 1. 2016

PF2016

Tak kamarádi,hodně nalítaných km do Nového roku 
a hlavně bez zbytečných držkopádů.
Snad se letos sejdeme víc než dvakrát :)
-Deu-
26. 11. 2015

Saalbach 2015 pt2

Druhá půlka reportu bude míň biková,i když jsme na kole jezdili stejně,ale máme málo fotek


Navštívili jsme soutěsku Sigmund-Thunn Klamm v Kaprunu.
Byla super i když ne moc dlouhá.

Dole u vstupu je volně přístupná vodní elektrárna,
uvnitř byla prosklená stěna s vyhlídkou na turbíny
a byl tam hukot jak celá budova vibrovala.


Pak jsme vyjeli lanovkou na ledovec,ale bylo hnusný počasí,foukalo přes 100km/h,takže až nahoru jsme se nedostali,jen do mezistanice,Zkoušeli jsme se projít,ale Tobiáš nám málem uletěl.
Naštestí nám dole vrátili docela drahý jízdenky.
Z mezistanice v Alpincentru vedou dva extratraily(1600m převýšení a 13km dýlky),
ale byly už zavřený a jeli tam jen dvě holky natáčet promo.


Další den jsme jeli do Leogangu,Tobiáš se chtěl povozit v bikeparku,
což se mu splnilo a byl z toho nadšenej.


 Po obědě jsme jeli štreku do Werfenu,kde je největší ledová jeskyně na světě.
Nejdřív vyjedete autem na dvojku 600výškových metrů hrozným krpálem na parkoviště.
Pak se přesunete asi 2km mírně dokopce k lanovce a ta vás za minutu vyveze o dalších 300m výš.
Stihli jsme taktak poslední prohlídku,mladej týpek mluvil na střídačku německy a anglicky.
Zajimavostí je že jeskyně není elektrifikovaná,každej třetí člověk dostane karbidovej kahan a 
v zajínavách místech průvodce zapaluje hořčíkovou pochodeň.
Jde se 1400schodů nahoru a druhou stranou zpět.
Vstupný dost drahý,ale rozhodně to stojí za to.
Ocenil to i Ozzy,kterej jinak musí furt sedět na kole :)








Následující den byl opět na kole.Já vyrážel hnde po snídani,popojel jsem lanovkou a 
pak pokračoval dalších výškových 600m na hřeben kde měl být jeden trail.
Ozzy vstával pozdě a tak se rozhodl že mě dojede zespoda,což se nepodařilo,nestíhal a zabloudil.
trail byl pěknej,ale krátkej a za tu námahu to snad ani nestálo.
Dolů jsem to dojel po pěšinkách,což už šlo
Pak jsem se přesunul na X-linu,párkrát jsme si to sjeli,Ozzy jezdil až dolů,já jen do půlky,ta mě bavila víc.Pak mi Ozzy oznámil že má rozřízlou gumu a tlačí z parkoviště do Hinterglemmu.
Já si sjel ještě dvakrát Hangmana,Ondru vzali autem hodní skopčáci až do kempu.



Poslední den už s námi Ozzy nebyl,předpověď počasí byla špatná a tak odjel už večer.
my jsme se ráno sbalili a vyrazili za deště ještě do Taxenbachu,projít ještě jednu soutěsku.
tam naštěstí nepršelo.
Soutěska byla delší a hezčí než Sigmund-Thunn.Most na fotce se v šedesátých letech zřítil pod skupinou školaček,dost jich tam umřelo a od té doby po rekonstrukci na most nemůže víc lidí.
Pak už jen přesun domů a vybalování krámů.

Zbytek fotek je tady.

Pic Deu



15. 10. 2015

Saalbach 2015 pt1

V září jsme vyrazili do Rakouska na bike a nějaký ty výlety.
Já s rodinou do hotelu,Ozzy na pankáče sám v autě
 a o pár dnů později brácha s Carol do penzionu na druhý straně kopce.



Počasí mělo být všelijaké a tak když bylo pěkně šli jsme na bike 
a když poprchávalo jeli jsme na výlet.Dokonce i Ozzy uznal že nemusí sedět celý den na kole
a výlety si užíval.


V ceně ubytování jsme měli JokerCard,takže všechny lanovky grátis,za což byl rád i Ozzánek,
protože měl půjčenou kartu od Monči a tak se vozil taky zadara.




Projeli jsme komplet bikepark,v Leogangu se chystali na závody IXS v downhilu 
a Specialized Enduro během jednoho víkendu a tak byl celej spodek zavřenej,
což mě mrzí hlavně kvůli trailu Bongo bongo.
Ale Reing zvládl s odřenýma ušima i Hangman trail a tak na co si stěžovat.



Mě se nejvíc líbil Hackleberg trail a X-line a potom výlet mimo bikepark
na objevování trailů v okolí po pešinkách v horách.

Občas se sice muselo tlačit nebo přenášet kolo,
ale oproti roletám v bikeparku to byla velká romantika.

Komplet fotky z první půlky dovolený najdete tady.
Pic Deu




27. 9. 2015

Točná/Závist

Sobotní vyjížďka přes Prokopák,Točnou a Závist.
Foto Los a já.Pic Deu









10. 9. 2015

Gay guys in Geiss

V srpnu jsme poctili návštěvou Geisskopf v Bavorsku místo plánovaného výletu do Leogangu,
kde mělo být hnusně.Bylo nás pět a Los Tomanos kňoural že se mu nevejdeme do auta.
Ale vešli jsme se a tak jsme vyrazili na prachové orgie a grilování na lanovce.
Bylo něco přes 30C a tak se hodila i sprcha u lanovky.
Otestoval jsem Gayanta i na DH a odnesl to šitovej ráfek,takže od té doby vozim lepší.
Klucí to moc nehrotili,po první jízdě na Flowtrailu je bolely ruce a tak jsem si i přes vysoký věk a mega dávku antibiotik připadal jako king :) .
Nicméně nikdo se nezrakvil moc a tak jsme den úspěšně zakončili na zmrzlině v Klatovech na náměstí.Enduru zdar.Deu
Galerka tady












Shoutboard

Archiv

Přispěvatelé

Powered By Blogger
(c) pragueriders. Používá technologii služby Blogger.